Wycieczka do piramidy

  • Ryszard Szarowicz
  • Szosowa
Wycieczka do piramidy

Dziś zaprezentujemy propozycję bardzo łatwej, rodzinnej wycieczki do Piramidy. Trasa, którą zaprezentujemy liczy sobie 5,6 km długości i na odcinku 1,5 km biegnie po naszych ścieżkach rowerowych. Dalsza część trasy biegnie drogami asfaltowymi, które w godzinach popołudniowych i w weekendy są mało ruchliwe. Jedynie na ostatnim odcinku 500m trasa biegnie drogą wojewódzką 979. Piramida znajduje się na początku Zagórzan, zaraz koło Nadleśnictwa Gorlice, które to w ostatnim czasie uporządkowało teren wokół niej, zrobiło alejki i ławeczki.
Piramida jest grobowcem Rodziny hr. Skrzyńskich. Zaglądając przez kratę zobaczymy imiona pochowanych w jej wnętrzu osób. Jest tam między innymi pochowany Aleksander Józef Skrzyński herbu Zaremba – polski prawnik, polityk, hrabia, premier II RP. To właśnie pod tablicą ku jego pamięci w dniu 3 maja każdego roku w Gorlicach są składane wieńce i wiązanki kwiatów.

Więcej na jego temat możecie się dowiedzieć klikając w ten link:
Aleksander Józef Skrzyński herbu Zaremba

START: Siłownie na wolnym powietrzu przy ławie do parku;
PRZEZ: 1,5 km ścieżkami rowerowymi do GCK > ul. Solidarności > ul. Chopina > ul. Kombatantów > DW 979
STOP: Piramida Skrzyńskich (Zagórzany) koło Nadleśnictwa Gorlice
TRUDNOŚĆ: bardzo łatwa

OPIS: Startujemy od siłowni na wolny powietrzu przy ławie do parku. Zgodnie z załączonym planem podróży (mapa) na odcinku 1,5 km jedziemy ścieżkami rowerowymi aż do GCK. Po dojechaniu do GCK kierujemy się dalej ulicami: Solidarności > Chopina > Kombatantów. Po dojechaniu do drogi wojewódzkiej nr 979 skręcamy w nią w lewo i kierujemy się w stronę Zagórzan. Po przejechaniu 500m skręcamy w prawo w zjazd w kierunku bloku. Gdy wjedziemy na plac za blokiem zobaczymy piękny widok na Piramidę z wielkim krzyżem wychodzącym z jej boku. Życzymy miłej wycieczki.

Całkowity dystans: 5.57 km
Wysokość podjazdów: 62 m
Wysokość zjazdów: -57 m
Pobierz GPX

 

Close Menu