Kim jesteśmy i co robimy

GorliceBike

Witamy serdecznie na naszym internetowym serwisie GorliceBike.pl – Rower Rekreacja Sport Turystyka. Znajdziecie tu wszystko co może zainteresować rowerzystę chcącego zwiedzać na swoich dwóch kółkach okolice Gorlic, Beskid Niski oraz inne ciekawe regiony naszego kraju.

onas-michal-4

Michał

onas-ryszard-3

Ryszard

Rowerem przez Ojczyznę

Jeżdżąc hobbistycznie na rowerze po naszej małej lokalnej Ojczyźnie, odkrywając ją na nowo, postanowiliśmy się z Wami tym podzielić, jej urokami, pięknem, historią i zabytkami. Ufamy, że informacje które znajdziecie na naszej stronie staną się inspiracją rowerowych wycieczek dla mieszkańców ziemi gorlickiej jak również wypraw w Beskid Niski, dla turystów którzy planują swoje weekendowe wyjazdy, jak i urlopowy wypoczynek.

 

GorliceBike.pl stworzyliśmy nie tylko z myślą o tych, dla których rower jest pasją i wiodącym hobby, ale też dla tych, którzy od czasu do czasu mają się ochotę gdzieś wybrać na rower, zażyć trochę ruchu i szukają ciekawej trasy. Nie jesteśmy wyczynowcami, styl naszej jazdy jest typowo rekreacyjno – turystyczny. Trasy i parametry ich dotyczące, będziemy podawać w taki sposób, aby każdy mógł znaleźć dla siebie jakąś ciekawą propozycję, także ci, którzy na rower wsiadają tylko w weekend i jadą na wycieczkę rodzinnie z dziećmi. Stąd udostępniliśmy w menu Trasy narzędzie, dzięki któremu będziecie mogli wyszukać trasę uwzględniając jej nawierzchnię, dystans, przewyższenia oraz miejscowość, przez jaką przebiega. Dzięki temu będzie Wam łatwiej wyszukać to co Was będzie interesować.

dodane trasy
kilometrów dodanych tras
+
pomysłów na nowe wyprawy

Przedstawiane propozycje rowerowych wycieczek prowadzą głównie bocznymi drogami asfaltowymi, drogami szutrowymi i leśnymi oraz szlakami, na których ruch zmotoryzowanych jest zabroniony lub jest znikomy. Na temat każdej trasy znajdziecie informacje takie jak opis i wizualizacje profilu wzniesień, możliwe postoje, ciekawe miejsca i atrakcje, mapkę, fotogalerie oraz udostępniony plik GPX do zaczytania do nawigacji rowerowej.

Będziemy również dokładać starań, aby w menu Kalendarz Wydarzeń znajdował się aktualny wykaz najciekawszych imprez rowerowych, nie tylko o charakterze sportowym, ale też turystycznym. Dzięki umieszczonemu w tym dziale widżetowi macie możliwość podglądnięcia facebookowego kalendarza wydarzeń bez konieczności wchodzenia na Facebooka i logowania się na nim. To doskonałe narzędzie dla tych, którzy nie posiadają swojego konta na Facebooku. Tego typu widżety dostosowane tematyką do działów, w jakich się znajdują są umieszczone również w menu Aktualności oraz Trasy.

Rower, Rekreacja, Sport, Turystyka

BESKID NISKI

NA ROWERZE

gorlicebike-onas-bicycle-3

Oprócz aktualności, kalendarza wydarzeń oraz opisów tras na portalu można znaleźć porady rowerowe, oraz informacje na temat regionu – Beskidu Niskiego, takie jak baza noclegowa i gastronomiczna oraz informacje na temat zabytków, historii i atrakcji turystycznych.

Choć nazwa sugeruje, że dominuje tu tematyka rowerowa, to jednak wśród newsów pojawiają się również informację na temat wydarzeń sportowych i rekreacyjnych niezwiązanych z rowerami. Nie brakuje tu też informacji przeznaczone dla turystów opisujących walory naszego regionu. Mamy nadzieję, że forma i tematyka przypadnie Wam do gustu i będziecie często naszymi gośćmi.

onas-gallery-mobile-1

Historia powstania

Portal GorliceBike.pl istnieje od 15 maja 2018 roku. Dzięki jego funkcjonowaniu zebrało się grono sympatyków jazdy rowerowej, którzy zaczęli się umawiać na wspólne przejażdżki, wycieczki rowerowe oraz wydarzenia. W trakcie jednego z nich, podczas trwania Rodzinnych Rajdów Rowerowych organizowanych pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego w 2019 roku 7 lipca w Gorlicach, grupa GorliceBike otrzymała puchar przeznaczony dla najliczniejszej grupy uczestniczącej w tym wydarzeniu. Początkiem 2020 roku postanowili oni zarejestrować Stowarzyszenie GorliceBike.

onas-gorlicebike-img-3

Zapraszamy wszystkich do współtworzenia tego portalu

Zapraszamy jednocześnie wszystkich do włączania się w tworzenie tego portalu, przesyłania nam propozycji swoich tras – wycieczek rowerowych, artykułów oraz informacji na temat planowanych wydarzeń organizowanych w południowo-wschodniej Polsce. W ten sposób wspólnymi siłami każdy może współtworzyć tę platformę dla ludzi aktywnych.

Instagram

Obserwuj gorlicebike.pl

Close Menu