Drogą na Małastów na biwak – szosowa (rodzinna) trasa na Spontaniczny Zlot Rowerzystów

  • Ryszard Szarowicz
  • Szosowa
Drogą na Małastów na biwak – szosowa (rodzinna) trasa na Spontaniczny Zlot Rowerzystów

Mapa trasy:

Całkowity dystans: 15.39 km
Wysokość podjazdów: 371 m
Wysokość zjazdów: -175 m
Pobierz GPX

OPIS:

Od Hali Sportowej do Siar jedziemy częściowo ścieżką rowerową, a częściowo drogami asfaltowymi o małym natężeniu ruchu. Tą część trasy jeśli ktoś nie zna może sobie podejrzeć tutaj.
Od Parku Linowego w Siarach w stronę Małastowa poruszamy się drogą DW977. Wzdłuż niej, mniej więcej do skrętu na Bartne, ciągnie się chodnik, z którego można korzystać jadąc z dzieckiem. Trasa wznosi się cały czas do góry, jednak nie ma na niej większych przewyższeń, które mogłyby sprawiać trudność. Po drodze mijamy zabytkowy kościół w Siarach oraz w Ropicy Górnej. W Sękowej przejeżdżamy koło Skansenu Przemysłu Naftowego. Jednym słowem jest co oglądać.

Po dojechaniu do podnóża wyjazdu na Przełęcz Magurską skręcamy z asfaltu w drogę szutrową w prawo, idącą w stronę wyciągu narciarskiego na Magurze. Na tym odcinku podjazd jest bardziej zauważalny, aczkolwiek nie jest długi, dlatego nie powinno być z nim większych problemów. Po przejechaniu około 1km docieramy do Pola Biwakowego.

Z powrotem wracamy tą samą drogą, dlatego całość trasy tam i z powrotem liczy sobie około 31km. Powrót jednak jest bardzo przyjemny i  mija o wiele szybciej, gdyż po większości jedziemy z górki. 😀

Życzymy miłej wycieczki i udanego biwaku. Do zobaczenie na trasie! 🙂

Close Menu