Po Sękowej boczną drogą

  • Ryszard Szarowicz
  • Szosowa
Po Sękowej boczną drogą

Dziś chcielibyśmy Wam zaproponować małą wycieczkę przez Sękową. Jednak tym razem aby było ciekawiej, pojedziemy boczną asfaltową drogą, która służy mieszkańcom jako dojazd do domów.

START: Hala OSiR Gorlice
PRZEZ: ścieżką rowerową do ul. Kochanowskiego > Park Linowy w Sękowej > boczną drogą do Ośrodka Zdrowia w Sękowej > koło Urzędu Gminy Sękowa do drogi na Wapienne > kierunek powrotny na Gorlice
STOP: Hala OSiR Gorlice
TRUDNOŚĆ: średnia;

OPIS: Startujemy od Hali OSiR w Gorlicach. Kierujemy się w stronę Parku Linowego ścieżką rowerową najpierw koło stadionu, a później wzdłuż rzeki Sękówki, by poprzez ul. Batorego i Kochanowskiego dojechać do samego parku. Ta część drogi jest z pewnością większości znana i nie wymaga dokładniejszego opisu. Dla tych co jej nie znają mogą się zapoznać z jej opisem klikając w ten link.

Po dojechaniu do drogi wojewódzkiej (DW977) biegnącej w stronę Koniecznej, trzeba przez nią przejść na drugą stronę, i zejść paroma schodkami, które znajdują się kilka metrów wyżej po prawej, prowadząc rower obok siebie. Można jednak uniknąć przechodzenie przez drogę i po dojechaniu do Parku Linowego w Siarach przejechać ścieżką zaczynającą się za kasą parku, a biegnącą pod mostem a zarazem pod drogą wojewódzką DW977. Wjazd na ścieżkę jest zaznaczony czerwoną strzałką i widoczny na zdjęciu poniżej.

Przejeżdżając pod nim trzeba uważać na głowę, aby nie uderzyć w niego. Polecam pojechanie tą drogą, gdyż dzięki temu unikamy przejazdu przez DW977, a jest na niej duży ruch samochodowy.

W ten sposób znajdziemy się na wąskiej drodze asfaltowej, którą trzeba wyjechać kawałek do góry i skręcić w drogę ostro w lewo przed dojechaniem do Domu Ludowego. Nią skierujemy się w kierunku centrum Sękowej, jadąc mało ruchliwą drogą asfaltową, służącą jako dojazd do domów mieszkańcom. Kontynuując podróż po śladzie jaki jest prezentowany na poniższej mapie i zapisany w udostępnionym pliku GPX, dojedziemy do Ośrodka Zdrowia w Sękowej.

Trasa w pierwszej swej części jest wznosząca, niektórzy pewnie postanowią zeskoczyć z rowera i w końcowym etapie go prowadzić. Jednak widok ze szczytu wzniesienia jak i późniejszy zjazd zrekompensuje wszelkie trudy. Szczególnie gdy pojedziemy wieczorem i będziemy mogli obserwować zachód słońca.

Od Ośrodka Zdrowia kierujemy się w stronę Urzędu Gminy, by później przez mostek na Sękówce dostać się na drogę biegnącą do Wapiennego. Z racji tego, że z założenia ta wycieczka miała być krótka, po wyjechaniu na drogę do Wapiennego kierujemy się w lewo z powrotem do Gorlic.

Całkowity dystans: 14.03 km
Wysokość podjazdów: 213 m
Wysokość zjazdów: -211 m
Pobierz GPX
Close Menu