Gorlicki Rowerowy Rajd Niepodległości już za nami

  • Ryszard Szarowicz
  • Relacje
Gorlicki Rowerowy Rajd Niepodległości już za nami
Wczoraj (piątek, 11 listopada) siedmioosobowa grupa rowerzystów wyruszyła z gorlickiego rynku na trasę Gorlickiego Rowerowego Rajdu Niepodległościowego
Naszym cele był cmentarz z I wojny światowej nr 123 Łużna – Pustki. Po przybyciu na miejsce zapaliliśmy symbolicznego znicza i oddaliśmy cześć poległym, wśród których było mnóstwo naszych rodaków.
Pogoda na czas rajdu dopisała, było słonecznie i ciepło jak na tą porę roku. Dzięki temu mieliśmy okazję nacieszyć oczy widokami ze wzgórza “Pustki”. Między innymi było nawet widać z daleka zza mgły zarys Tatr.
Po chwili odpoczynku ruszyliśmy w dalszą drogę. Wiodła nas ona przez Moszczenicę i Kwiatonowice do Zagórzan. Tam naszym celem był rodzinny grobowiec hrabiów Skrzyńskich zbudowany w kształcie piramidy. W nim spoczywa  hrabia Aleksander Józef Skrzyński. Za czasów II RP pełnił on funkcję ministra spraw zagranicznych oraz premierem polskiego rządu.
Po zapaleniu znicza i chwili zadumy skierowaliśmy się w stronę gorlickiego rynku skąd wystartowaliśmy. Dla uczczenia Dnia Niepodległości nasza grupa pokonała 35 km i 540m przewyższeń wioząc z sobą biało-czerwoną ku chwale Ojczyzny!
Close Menu