Rajd “Świętojańskie Nocne Harce Rowerowe”

  • Ryszard Szarowicz

Miło nam jest zaprosić wszystkich amatorów nocnej jazdy na rowerze do wzięcia udziału w rajdzie rowerowym pod nazwą “Świętojańskie Nocne Harce Rowerowe”. Rajd jest organizowany przez Grupę GorliceBike.

Rajd odbędzie się w środę 19 czerwca, przed Bożym Ciałem. Wystartujemy o godz 20 z Gorlic z parkingu koło Pływalni “Fala” i skierujemy się ścieżką rowerową wzdłuż Sękówki w stronę Owczar. Stąd przez Przełęcz Owczarską pojedziemy na Dragaszów, by w Bodakach koło cerkwi skręcić w lewo i tzw. stokówką dojechać do Bartnego, do wiaty biwakowej na Roztoce w Bartnym. Rajd będzie miał charakter turystyczny, a przewidziany czas przejazdu 30 kilometrów trasy to około 3,5 godziny. Ta trasa ze względu na nawierzchnię jest dostępna dla rowerów MTB / trekkingowe. Rowerzyści będą mieli do pokonania na niej około 630 m przewyższeń i 330 m zjazdów. Trasa w dużej części będzie przebiegała przez las dlatego wymagane jest posiadanie silnego źródła światła z zabezpieczeniem energii na około 8h.

Osoby posiadające rowery szosowe lub też chcące poruszać się asfaltem mogą dojechać do wiaty na Roztoce w Bartnym jadąc z miejsca startu do drogi DW 977 z cała grupą, a następnie drogą DW 977 do Ropicy Górnej gdzie skręcą w drogę powiatową na Bodaki – Bartne. W Bartnym jest droga odchodząca w lewo o nawierzchni asfaltowej, później szutrowej, która prowadzi do miejsca docelowego. Dystans od drogi powiatowej do wiaty liczy około 1 km.

Całkowity dystans: 21.34 km
Wysokość podjazdów: 270 m
Wysokość zjazdów: -22 m
Pobierz GPX

Jako organizatorzy zapewniamy prowadzenie na trasie MTB/trekingowej. Dla trasy szosowej na obecną chwilę nie zapewniamy wsparcia w postaci osoby prowadzącej grupę, z racji że jest bardzo prosta do pokonania. Udostępniamy jednak mapę oraz plik gpx do nawigacji. Jeśli w kwestii prowadzenia na trasie szosowej coś się zmieni to poinformujemy Was o tym aktualizując ten artykuł. Dlatego sprawdźcie jego treść przed rajdem. 🙂

Po dojechaniu do miejsca docelowego zapalimy ognisko i upieczemy kiełbasę, chleb lub co kto lubi. Prowiant i napoje każdy musi sobie zapewnić we własnym zakresie i według swojego upodobania. Będziemy mieli czas na rozmowy i integrację. Koniec biwakowania przewidujemy około godz. 2 w nocy. Powrót jednak nie będzie zorganizowany – każdy wraca na własną rękę lub grupkami. Proponujemy wracać drogą asfaltową, tą samą co przyjedzie trasa szosowa. Z racji tego, że będzie prawie cały czas lekko z górki, powrót nie powinien zająć więcej niż jedną godzinę.

Szczegóły znajdziecie w Regulaminie:

Link do wydarzenia w kalendarzu imprez – kliknij aby przejść.

Nie wymagamy od uczestników wcześniejszej rejestracji swego udziału w wydarzeniu. Nie pobieramy też żadnej opłaty startowej. Na dzień przed wyjazdem udostępnimy jako aktualizacje tego artykułu mapę oraz gpx dla trasy MTB/trekkingowej.

Na koniec, z uwagi że sporo osób prosiło o wyjaśnienia odnośnie części nazwy “nocne harce”, uspokajamy że w trakcie rajdu nie planujemy żadnych elementów wandalizmu, chuligaństwa bądź też nieobyczajnego zachowania. 😀 Wręcz są one przez nas nieakceptowalne i surowo wzbronione.


Aktualizacja: 18 czerwca 2019 r.

Zgodnie z zapowiedzią poniżej udostępniamy mapę oraz plik gpx trasy dla rowerów trekking/MTB

Część pierwsza: z Gorlic do Dragaszowa:

Całkowity dystans: 15.96 km
Wysokość podjazdów: 223 m
Wysokość zjazdów: -121 m
Pobierz GPX

Część druga: z Dragaszowa do Bartnego

Całkowity dystans: 14.24 km
Wysokość podjazdów: 369 m
Wysokość zjazdów: -186 m
Pobierz GPX

Z prognozy pogody wynika, że jutro jeśli w ogóle będzie deszcz to niewielki i przed godziną 17 powinien przestać padać. Temperatura w nocy nie powinna spać poniżej 16-18st C.

Close Menu