VII Mordownik – ekstremalne zawody na orientację

  • Ryszard Szarowicz
VII Mordownik – ekstremalne zawody na orientację

8. września w Uściu Gorlickim w Beskidzie Niskim odbędzie się kolejna edycja zawodów na orientację Mordownik. To świetna okazja by sprawdzić nie tylko swoja wytrzymałość ale i orientację w terenie.

Organizatorzy przygotowują trasy piesze i rowerowe zarówno dla doświadczonych zawodników jak i dla początkujących. Mamy więc do wyboru piesze trasy na 25 lub 50 km oraz rowerowe na 50 lub 130 km. Choć nie ma tam ścisłej trasy zawodów – istotą zawodów na orientację jest właśnie wybór drogi do pokonania samodzielnie przez każdego uczestnika posługując się mapą, którą otrzymujemy na początku zawodów oraz kompasem. Naszym zadaniem jest znalezienie jak największej liczby punktów kontrolnych (najlepiej wszystkie) rozmieszczonych w pobliżu bazy zawodów i potwierdzenie tego na naszej karcie startowej. To wszystko w wyznaczonym limicie czasowym, który w zależności od wybranej przez nas trasy wynosi od 10 do 14 godzin.

Tegoroczna, VII edycja Mordownika odbędzie się w Beskidzie Niskim, jednym z najciekawszych obszarów górskich z ciekawą nie tylko przyrodą ale i historią. Baza zawodów mieści się w Uściu Gorlickim. Zawody rozgrywane są w cyklu Pucharu Polski: trasa piesza 50 km jest klasyfikowana w Pucharze Polski w Maratonach na Orientację a trasa rowerowa 130 km jest klasyfikowana w Pucharze Polski Maratonów Rowerowych na Orientację.

Do udziału w VII Mordowniku zapraszają Organizatorzy oraz GorliceBike 🙂

Więcej informacji w tym regulamin i zapisy na stronach:
www.mordownik.pl oraz www.facebook.com/mordownik/

VII Mordownik, 8. września 2018, Uście Gorlickie

Close Menu