Zagłosuj na budowę singletracków w BO 2020 Gorlic!

Zagłosuj na budowę singletracków w BO 2020 Gorlic!

Już od kilku lat mieszkańcy Gorlic mają możliwość zadecydować co w naszym mieście ma zostać zrobione w ramach Budżetu Obywatelskiego. Tego roku swoje głosy mogą oddawać od 20 września do 4 października.

W tej edycji w grupie projektów ogólnomiejskich wśród wielu pojawiło się zadanie, które jest skierowane do rowerzystów. Jest to projekt któremu nadano nr 1, pod nazwą. „Budowa ścieżki rowerowej typu singletrack i zręcznościowej ścieżki rowerowej na Górze Cmentarnej”. Czyżby numer nadany projektowi był proroczy? 🙂

Co to są single tracki zapewne wszyscy wiedzą. Ci którzy chcieliby jednak się upewnić mogą poczytać o tym w Wikipedii lub TUTAJ. Są one rajem dla rowerzystów, szczególnie tych co preferują jazdę na innej nawierzchni niż asfalty i kostka brukowa, woląc naturalne warunki, w otoczeniu przyrody.

Stanowią one również infrastrukturę rowerową, która jest swoistym magnesem dla rowerzystów z okolicy, powodując tym samym wzrost atrakcyjności turystycznej miejsca w którym są wybudowane. Jednak przede wszystkim są atrakcją dla miejscowych dzieci i młodzieży, stanowiąc doskonałą alternatywę do smartfonów, komputerów, wirtualnego świata, umożliwiając im spędzić aktywnie czas w atrakcyjny sposób.

KTO I JAK MOŻE GŁOSOWAĆ?

Prawo do udziału w głosowaniu ma każdy mieszkaniec Miasta Gorlice, który w roku przeprowadzania głosowania ukończył lub ukończy 16 lat oraz posiada zameldowanie stałe lub czasowe na terenie Miasta Gorlice. Każdy uprawniony mieszkaniec ma prawo głosować tylko raz – elektronicznie bądź poprzez papierową kartę do głosowania w Pawilonie Historii Miasta w Gorlicach. Głos można oddać tylko na jeden projekt z listy zadań o charakterze ogólnomiejskim oraz jeden projekt z listy zadań osiedlowych.

Aby prawidłowo oddać głos należy podać: imię i nazwisko, numer PESEL a także potwierdzić zawarte oświadczenia. W celu weryfikacji oddania głosu należy wprowadzić w określone pole numer swojego telefonu komórkowego. Na wskazany numer telefonu głosujący otrzyma SMS-em kod weryfikacyjny, który należy wpisać w kolejne pole. Jeden numer telefonu można wykorzystać do zweryfikowania maksymalnie dwóch głosów.

GŁOSUJMY NA PROJEKT NR 1 W ZADANIACH OGÓLNOMIEJSKICH!

Prosimy wszystkich do oddania swojego głosu na wyżej omówiony projekt. Niech dzięki Waszym głosom powstanie miejsce w Gorlicach gdzie Wy, Wasze dzieci, wnuki będą miały możliwość zadbać o swą kondycję, rozwój swoich pasji, miło i aktywnie spędzić czas.

Aby przejść do głosowania kliknijcie w link: Głosowanie w Budżecie Obywatelskim Gorlic 2020

Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie miasta Gorlice.pl oraz na stronie Budżet Obywatelski Miasta Gorlic.

Wykorzystane grafiki pochodzą z facebookowego fanpage Gorlickie Ścieżki

Close Menu