Weekend Naftowy w Gorlicach – III Kryterium Kolarskie i zawody rolkarzy

W ubiegłą sobotę, 18 maja, odbyły się w Gorlicach w ramach Weekendu Naftowego zawody rolkarskie dla dzieci, III Kryterium Kolarskie oraz zawody rolkarzy: wspólny start Długodystansowego Pucharu Polski, maratonu rolkarskiego na dystansie 42 km (osoby pow. 16 lat) oraz wyścigu na dystansie 22 km (zwanego półmaratonem) dla osób powyżej 12 lat.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie „Maraton” Gorlice przy współudziale Gorlickiego Klubu Cyklistów, Gorlickiego Centrum Kultury, Miasta Gorlice, Powiatu Gorlickiego, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach oraz firmy Saint-Gobain.

Dla potrzeb rozegrania zawodów z ruchu ulicznego zostały wyłączone: ul. Michalusa, ul. Wyszyńskiego (na odcinku od ul. Michalusa do ul. 11 Listopada) część ul. 11 Listopada, ul. Bardiowska oraz ul. Biecka od Bardiowskiej do ronda w Gliniku. W ten sposób została stworzona pętla o długości około 3,25 km.

Zawody dla najmłodszych rozpoczęły się o 13:30. Młodzi zawodnicy byli podzieleni na dwie grupy wiekowe, młodsi mieli do pokonania na swych rolkach dystans około 600 metrów, a starsi 1200 metrów.

Po zawodach dla dzieci swą rywalizację na dystansie 42 km zaczęli kolarze. Stanęło ich na starcie około 80. Musieli wyżej prezentowaną pętlę przejechać 13 razy.

Najszybciej pokonał ten dystans Maciej SZCZEPANIK uzyskując czas przejazdu 58 minut i 11 sekund. Pełne wyniki zawodów można uzyskać klikając na link: wyniki III Kryterium Kolarskiego w Gorlicach

Zwycięzcom w poszczególnych kategoriach medale wręczali: Poseł Elżbieta Zielińska, Przewodniczący Rady Miasta Gorlice Robert Ryndak oraz Prezes Gorlickiego Klubu Cyklistów Wojciech Gorzkowicz.

Po wyścigu kolarskim kolej przyszła na rolkarzy, którzy wystartowali około godz. 16. Stanęło ich na starcie około 120. Zawodnicy wystartowali wspólnie, niezależnie od tego na jakim dystansie jechali. Osoby startujące na dystansie 42 km mieli pokonać 13 pętli (42,25 km), a ci startujący na dystansie 22 km – 7 pętli (22.75 km).

Najszybszy na dystansie 42 km był Paweł CIĘŻKI, z czasem 01:11:31, a na dystansie 22 km Roland CIEŚLAK z czasem 00:38:34. Pełne wyniki dostępne są po kliknięciu w link: wyniki K2 Roll and Ski 2019

Kliknij na zdjęcie aby zobaczyć fotogalerię.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział, kibicom za doping a zwycięzcą gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Do zobaczenia za rok!