Sympatyczne spotkanie sympatyków GorliceBike

Sympatyczne spotkanie sympatyków GorliceBike

W piątek, 15 marca br., o godz. 19 odbyło się w Pizzerii Del Pierro w Gorlicach spotkanie sympatyków GorliceBike. Na spotkanie przybyli: Dominika, dwóch Piotrów (niestety jeden wyszedł zanim pomyśleliśmy o zdjęciu), Zibi (robi fotkę), Michał i Rysiek.

Na początku bardzo krótko podsumowaliśmy to co już jest, czyli media w postaci portalu i funpage na FB oraz przede wszystkim stałej grupy ludzi która aktywnie działa dla dobra i rozwoju społeczności rowerowej w Gorlicach.

Skupiliśmy się jednak na przyszłości, tej najbliższej i trochę dalszej. Nasz kierunek to turystyka rowerowa, bez wyczynowych ambicji. Czasem jednak mały pazur rywalizacji czy też emocji dla chętnych, w postaci uczestnictwa w jakiś zawodach, jest mile widziany. Chcemy na rowerach zwiedzać, poznawać i dzielić się wrażeniami z wycieczek po Beskidzie Niskim i Sądeckim, nie stroniąc też od wypadów na wycieczki w inne rejony Polski a może nawet Europy.

Najbliższe wydarzenia w których jako grupa GorliceBike postanowiliśmy wziąć udział, to w kolejności chronologicznej:

Każdy z naszych sympatyków i czytelników z Gorlic i ich okolic, kto chciałby dołączyć do nas i wziąć udział w tych wydarzeniach, może się skontaktować z nami pisząc na adres kontakt@GorliceBike.pl Będziemy organizować transport, więc będzie możliwość się z nami zabrać.

Bardzo ważnym tematem, który został poruszony, to założenie stowarzyszenia. Miło nam jest Was poinformować, że nawiązaliśmy już współpracę z prawnikiem i podjęliśmy działania zmierzające w tym kierunku.

Kolejnym tematem o którym rozmawialiśmy to organizacja przez społeczność GorliceBike imprez rowerowych w tym sezonie. Tutaj niestety dużym problemem jest właśnie brak posiadania osobowości prawnej. Występując jako osoby fizyczne niestety bardzo często nie możemy nawiązać współpracy z wieloma podmiotami takimi jak samorząd lokalny czy też z przedsiębiorcami. To bardzo często wyklucza użyczenia sprzętu, terenu czy też wsparcia np. w postaci nagród lub pamiątek dla uczestników wydarzenia.

Mimo wszystko będziemy się starać wykorzystując różne możliwości, między innymi poprzez nawiązywanie współpracy z już istniejącymi stowarzyszeniami, aby zorganizować lub też współorganizować w tym roku około trzech dużych wydarzeń.

Na obecną chwilę jesteśmy w trakcie pisania wniosku o dofinansowanie w jednym z konkursów. Więcej o tym napiszemy, gdy zostanie on wybrany przez komisję konkursową do realizacji.

Pod koniec spotkania znaleźliśmy też czas na chwilę wspomnień z dotychczasowych wyjazdów i żarty. Były też rozmowy na temat planów zakupu nowych rowerów oraz akcesoriów do nich. Całe spotkanie odbyło się w luźnej i koleżeńskiej atmosferze. Kolejne spotkanie odbędzie się prawdopodobnie początkiem kwietnia, o czym Was poinformujemy poprzez portal i funpage na FB, zapraszając do dołączenia do nas.

Close Menu