Nowa odsłona strony GorliceBike na nowy sezon

Nowa odsłona strony GorliceBike na nowy sezon

Rozpoczął się marzec, a z nim wielkimi krokami zaczęła zbliżać się wiosna, a z nią nowy sezon rowerowy. Sezon 2018, jak zapewne pamiętacie, zakończyliśmy rajdem “100 km na 100. lecie Odzyskania Niepodległości”. Po nim intensywność pojawiania się nowych artykułów na naszym portalu spadła i ukazały się jedynie życzenia świąteczne oraz podsumowanie minionego roku. Niektórzy pewnie snuli domysły, że się lenimy, że strona umarła lub też zapadliśmy w letarg zimowy. Nic bardziej mylnego.

Był to dla nas czas intensywnej pracy, szczególnie dla naszego webmastera Tomasza, ale i również dla zespołu redakcyjnego, który zasypywał go co raz to nowymi pomysłami i wizjami zmian. Ich granice jednak wyznaczały ograniczenia platformy WordPressa na której nasz serwis bazował i przez nadchodzący sezon będzie pracował.

Co zatem przez ten czas się zmieniło zapytacie. Przede wszystkim przenieśliśmy się ze stroną na nowy hosting, Linux.pl. Powinno to skutkować płynnym i szybkim odświeżaniem się treści na naszej stronie.

Oprócz tego, dzięki wysiłkom naszego programisty, strona została zaktualizowana do najnowszej wersji silnika WordPress. Z istotnych rzeczy, przebudowany został model zapytań do bazy MySQL oraz dodano cache Redis, który znacząco podniesie jej wydajność. Wiele zmian na stronie GorliceBike nastąpiło w mechanizmie jej podstron, poprawiliśmy poszczególne szablony, nastąpiła optymalizacja kodu itp.

Nie chcemy zanudzać Was szczegółami, najważniejsze jest to, że przez ten czas skoncentrowaliśmy się na tym, aby korzystanie z naszego serwisu było dla Was przyjemnością.

Zmian, które są najbardziej widoczne i poprawiające komfort korzystania ze strony to:

  • kategorie w dziale “Trasy”
  • filtrowanie w kategoriach tras
  • nowy kalendarz wydarzeń

Poniżej kilka słów na ich temat.

Kategorie w dziale Trasy oraz filtrowanie w ich kategoriach

Klikając w link “Trasy” na pasku u góry strony i przechodząc tym samym do tego działu, zobaczymy na prawym panelu bocznym trzy odnośniki – kategorie, wskazane czerwoną strzałką na zdjęciu poniżej. 

Kliknięcie w jedną z nich będzie skutkowało wyświetleniem z wszystkich dodanych tras tylko te zaliczone do danej kategorii. Niektóre trasy, z racji swej charakterystyki są dodane do więcej niż jednej, przez co będą się pokazywać w każdej do której zostały dodane.

Po wejściu do danej kategorii, będziemy mogli ponownie dokonać filtrowania wyświetlonych tras według parametru dystansu i przewyższeń, tak jak widać na zdjęciu poniżej.

Po wybraniu jednej z nich nastąpi wyświetlenie tras o parametrach wypisanych w danym filtrze.

Nowy kalendarz wydarzeń

Klikając w link “Kalendarz wydarzeń” na pasku u góry strony i przechodząc tym samym do tego działu, zobaczymy na prawym panelu bocznym nowy, łatwiejszy w obsłudze, a przede wszystkim czytelniejszy kalendarz oraz odnośnik kierujący nas do przeglądu wydarzeń z poprzedniego sezonu.

Dni w których dodane są wydarzenia oznaczone są szarym trójkątem w prawym górnym rogu.

Po najechaniu na taki dzień kursorem wyświetli nam się podgląd na wydarzenia z tego dnia.

Kliknięcie w dany dzień spowoduje wyświetlenie podstawowych informacji o wydarzeniu i odnośnik kierujący nas do niego.

Klikając natomiast na górnym pasku kalendarza w datę, zaznaczoną czerwoną strzałką, otwieramy listę, z której możemy sobie wybrać miesiąc, z którego wydarzenia chcielibyśmy przeglądnąć. Możemy również przesuwać miesiące, klikając na strzałki znajdujące się po obu stronach daty.

Po wejściu do artykułu znajdującego się w dziale “Kalendarz wydarzeń” znajdziemy pod nim kalendarz w dużej wersji, taki jak na zdjęciu poniżej.

Daje on jeszcze więcej opcji wyświetlania wydarzeń. Możemy ograniczyć ich wyświetlanie do miesiąca, tygodnia lub też danego dnia – przyciski na górnym pasku, możemy przełączyć na widok listy, a po datach nawigować się strzałkami po prawej lub też wybierając odpowiedni miesiąc i rok z rozwijanej listy. Kliknięcie natomiast na lupkę umożliwi nam wyszukiwanie wydarzenia po wpisanym tekście.

Kolory wydarzeń określają jego lokalizacje, według powyższego schematu.

Klikając na dane wydarzenie zobaczymy szczegółowe informacje na jego temat wraz z opisem, tak jak poniżej.

Mamy nadzieję, że wprowadzone zmiany i udogodnienia zwiększą komfort korzystania z naszej strony i zachęcą do polecenia jej swoim znajomym. Ze swej strony dołożymy wszelkich starań aby pojawiające się na niej treści zachęcały Was do częstego jej odwiedzania.

Wszelkie uwagi i pomysły dotyczące jej funkcjonowania prosimy kierować na adres mailowy kontakt@GorliceBike.pl

Z pozdrowieniami Zespół GorliceBike.pl

Close Menu