Podsumowanie roku 2018 – Dosiego Roku 2019!

Podsumowanie roku 2018 – Dosiego Roku 2019!

Już za kilka godzin pożegnamy rok 2018. Jest to okazja aby dokonać pewnych podsumowań, powspominać i zacząć snuć plany na przyszły rok.

Co do planów na przyszły rok to jedno jest pewne. W styczniu będziemy się chcieli spotkać z najbardziej zaangażowanymi sympatykami grupy GorliceBike, aby porozmawiać o planach na nadchodzący rok.

Jeśli chodzi o podsumowania i wspominki to na tą okazję przygotowaliśmy krótki materiał filmowy, który obrazuje nasze najważniejsze rowerowe wydarzenia.

Cały pomysł uruchomienia Portalu oraz stworzenie aktywnej gorlickiej trekkingowo-górskiej (MTB) grupy rowerowej powstał w mojej głowie w lutym 2018 roku. Praktycznie od razu tym pomysłem zaraziłem Michała i razem postanowiliśmy wspólnymi siłami podjąć się tego wyzwania.

Niestety budowa portalu internetowego według naszego projektu nie była taka prosta. Tomasz, który się tego podjął cały czas borykał się z problemami i ograniczeniami wynikającymi z platformy na której portal był budowany, czyli WordPressa. Dlatego też postanowiliśmy zacząć swoją działalność od facebookowego profilu GorliceBike dzięki któremu zaczęli do nas dołączać pierwsi sympatycy i amatorzy rowerowych wycieczek – Piotrek i Zibi. Sam portal został opublikowany dopiero 17 maja br. i dzięki niemu zrobiło się naprawdę aktywnie. Do końca sezonu rowerowego liczba odwiedzin liczona była w dziesiątkach tysięcy, choć stu tysięcy nie udało nam się osiągnąć.

Naszym pierwszym rajdem na który pojechaliśmy we dwóch z  Michałem ubrani w stroje kolarskie w barwach GorliceBike był Hawran. Odbył się on 12 maja i był rajdem na orientację ze startem i metą w Nowicy. W tedy po raz pierwszy pojechał z nami Piotrek, twórca strony www.zalewklimkowka.pl, i już praktycznie uczestniczył z nami w każdym wypadzie rowerowym.

W miarę upływającego czasu grono osób z którymi wspólnie przemierzaliśmy rowerem drogi i bezdroża Beskidu Niskiego oraz Małopolski powiększało się. Z niektórymi podróżowaliśmy częściej z innymi rzadziej. Nie sposób tu wszystkich wymienić. Jednak wspomnieć muszę tutaj naszych seniorów, Zdzisława, Staszka i Bogdana. Nawiązanie z nimi współpracy miało znaczący wpływ na nasze działania i zaowocowało między innymi współorganizacją wraz z Nadleśnictwem Gorlice oraz ze Stowarzyszeniem Rozwoju Sołectwa Krzywa rowerowego rajdu “Do upadłego”. Serdecznie im za to dziękujemy!

Rajd “Do upadłego” był jednym z pięciu wydarzeń w tym roku, przy którego organizacji byliśmy zaangażowani. Pierwszy był Zlot rowerzystów w Szymbarku, współorganizowany z MUZEUM DWORY KARWACJANÓW I GŁADYSZÓW przy okazji Pikniku Małopolskiego – Szymbarskiego Pikniku Historycznego. Kolejnym wydarzeniem był I Spontaniczny Zlot Rowerzystów GorliceBike pod Magurą Małastowską, następnie współorganizowaliśmy Rajd rowerowy w ramach Gorlickiego Mobility Week, później rajd “Do upadłego” i na koniec pomagaliśmy przy I zawodach w przejeździe na czas na gorlickim Pumptracku. Jak na pierwszy rok działalności było tego całkiem sporo.

Oprócz tego było całe mnóstwo spontanicznych wypadów i wycieczek oraz spora ilość rajdów w których dzięki wysiłkowi organizacyjnemu innych grup i instytucji mogliśmy wziąć udział. Krótką relację z ich części przedstawiamy w poniższym materiale filmowym:

Na koniec październiku już 9 osób posiadało koszulki w barwach GorliceBike: Dominika, Witek, Piotrek, Zibi, Staszek, Bogdan, Piotrek, Michał i ja (Rico). Mam nadzieję, że za rok grupa ta będzie liczniejsza, a nasza obecność na wszelakiego typu rajdach i wydarzeniach rowerowych dzięki temu jeszcze bardziej widoczna. W tym miejscu chciałbym też podziękować za współpracę i wyrazić nadzieję na jej kontynuację grupom z Grybowa (Polskie Towarzystwo Gimnastyczne “Sokół – Świat Pracy”), z Nowego Sącza (Sądecka Grupa Rowerowa przy Polskim Towarzystwie Tatrzańskim), z Iwonicza (Rowery Madej – wycieczki rowerowe) oraz organizatorom rajdów Hawran i Mordownik.

Kończąc to podsumowanie chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym czytelnikom i współtowarzyszom rowerowych eskapad za to, że byliście razem z nami przez ten czas. Życzymy Wam, aby nadchodzący 2019 rok był co najmniej równie emocjonujący i bogaty w rowerowe wycieczki, rajdy i przygody. Do zobaczenia na szlaku!

Zespół     GorliceBike

Close Menu