Elo Elo GorliceBike – to był rajd! Śladami prof. Romana Reinfussa – krótkie podsumowanie

Elo Elo GorliceBike – to był rajd! Śladami prof. Romana Reinfussa – krótkie podsumowanie

Nie w pierwszym lecz w drugim terminie udało się z powodzeniem zorganizować VIII Rajd Rowerowy Śladami prof. Romana Reinfussa. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w tym wydarzeniu, które z pewnością posłużyło promocji walorów naszego pięknego regionu, jak również przybliżyło historię i życie znakomitego etnografa jakim był prof. Roman Reinfuss.

Pogoda w tym dniu była łaskawa dla naszych uczestników, a było ich naprawdę sporo, za co serdecznie dziękujemy każdemu z osobna. Na wszystkich trasach pojawiło się w sumie 96 uczestników, a na Piknik Rodzinny, który odbył się w Skansenie Wsi Pogórzańskiej, przybyło około 300 osób.

Podziękowania należą się również dla Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów za możliwość współorganizowania wydarzenia przez GorliceBike.pl wraz z Zarządem Osiedla nr 9 “Górne” w Gorlicach.

Gorące podziękowania za wsparcie przesyłamy naszym sponsorom: Poseł Elżbiecie Zielińskiej, Jadwidze Wójtowicz – radnej Województwa Małopolskiego, Bankowi Spółdzielczemu w Gorlicach, Nadleśnictwu Łosie, Urzędowi Miejskiemu w Gorlicach, Starostwu Powiatowemu w Gorlicach oraz dla Gorlice.tv za patronat medialny. Klikając w LINK TUTAJ można oglądnąć video relację z rajdu przygotowaną przez Gorlice.tv.

Sponsorzy VIII Etnograficznego Rajdu Rowerowego Śladami prof. Romana Reinfussa

Wszyscy uczestnicy startujący na wyznaczonych trasach dotarli bezpiecznie na metę, która zlokalizowana była w Skansenie Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku. Na mecie rajdu czekał na nich wyśmienity bigos przygotowany przez panie z zespołu Polanie, mogli pokosztować potraw regionalnych oraz napić się herbaty lub kawy. Mieli również możliwość wysłuchać prelekcji p. Krystyny Reinfuss-Janusz poznając historię jej ojca, prof. Romana Reinfussa oraz wsłuchać się dźwięki muzyki ludowej w wykonaniu zespołu Polanie. Na dzieci czekały warsztaty prowadzone przez pracowników Skansenu. W trakcie trwania Pikniku Rodzinnego odbył się happening na rzecz budowy Rowerstrady Solina Zakopane, która to inicjatywa uzyskała bardzo duże poparcie w postaci podpisów pod petycją oraz w ramach akcji “Narkotyki & Dopalacze Zabijają” został wyświetlony film.

Poniżej udostępniamy krótkie video z trasy zaawansowanej oraz galerie zdjęć wykonanych w trakcie trwania rajdu.

Krótkie video z trasy zaawansowanej.

Galeria zdjęć ze startu trasy zaawansowanej, rodzinnej oraz z mety

« 1 z 2 »

Galeria zdjęć udostępnionych przez Skansen

« 1 z 2 »

Galeria zdjęć z trasy dla średnio zaawansowanych

Galeria zdjęć z trasy dla zaawansowanych

Galeria zdjęć – Cerkiew pw. Narodzenia NMP w Szymbarku

Na koniec pragniemy podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się osobiście w organizację rajdu. Przesyłamy podziękowania panu kierownikowi skansenu, Michałowi Lianie oraz pracownikom skansenu, paniom: Annie, Barbarze, Ewie oraz panu Piotrowi. Wielkie dzięki dla osób funkcyjnych na trasach rowerowych: Beacie, Dominice, Łukaszowi, Piotrowi, Rafałowi, Sławkowi i Zibiemu oraz na trasie pieszej pani Ani.

Do zobaczenia za rok, na kolejnej edycji rajdu! Elo, elo…

Zespół GorliceBike.pl

Close Menu