Wesprzyj nas procentem swojego podatku

  • Ryszard Szarowicz
Wesprzyj nas procentem swojego podatku

Początek roku jest czasem rozliczeń PITów. Jest to doskonała okazja na wsparcie procentem swego podatku organizacje pożytku publicznego, fundacje i stowarzyszenia. Tego roku, po reformie systemu podatkowego, można przekazać 1,5% swojego podatku, które Urząd Skarbowy przekaże na wskazany przez Was cel. Ten datek jest dla obdarowanych wsparciem, które pozwala im funkcjonować i realizować cele statutowe – szczególnie w dzisiejszych trudnych czasach.

Tego roku dzięki współpracy z Fundacją Studencką „Młodzi-Młodym” również Stowarzyszenie GorliceBike zdecydowało się zwrócić do Was z prośbą o wsparcie. Aby to zrobić należy podczas wypełniania formularza PIT wpisać KRS: 0000270261 oraz cel szczegółowy: GORLICEBIKE 11736.

Kliknij aby dowiedzieć się więcej oraz by pobrać darmowy program do rozliczenia PITu!

Zebrane środki, zgodnie z ustawą, spożytkujemy na realizacje naszych celów statutowych. Co to będzie? Wszystko tak naprawdę będzie zależało od tego ile uda nam się zebrać, a o tym się dowiemy dopiero w listopadzie 2023 roku. Poinformujemy Was wtedy o wynikach zbiórki i sposobie spożytkowania zebranych środków. Jedno jest pewne – będą one wydane z pożytkiem dla rowerowej społeczności. Z góry dziękujemy za Waszą hojność i wsparcie!

Zapraszamy Was również na nasz profil (kliknij tutaj) na stronie Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”. Możecie tam dowiedzieć się więcej na temat naszego partnera, Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym” oraz samej zbiórki 1,5% podatku. Udostępniony jest tam również darmowy program do rozliczenia podatku oraz możliwość rozliczenia się online. Można też pobrać oświadczenie PIT-OP dla emerytów i rencistów o przekazaniu 1,5% Podatku za rok podatkowy 2022 w 2023 roku, dla osób które otrzymują z ZUS PIT-40A.

Do zobaczenia na trasie. 😉

Wesprzyj nas procentem swojego podatku
Close Menu