Fundusze na ścieżki rowerowe na Podkarpaciu szansą na powstanie Rowerstrady!

  • Ryszard Szarowicz
Fundusze na ścieżki rowerowe na Podkarpaciu szansą na powstanie Rowerstrady!

Do 4 lutego br. trwają konsultacje publiczne projektu programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia. Przez kilka najbliższych lat będą one zapewniały finansowanie różnych projektów, np. takich jak budowa tras rowerowych. Już od kilku lat brać rowerowa na podkarpaciu walczy o ich rozwój. Niestety jest ich tam cały czas niewiele.

Prosimy Was abyście dołożyli swoją cegiełkę do ich powstania. Aby to zrobić wystarczy poświęcić kilka minut na wysłanie uwag dotyczących rozwoju sieci dróg rowerowych. Dzięki temu właśnie może zapaść decyzja o budowie podkarpackiej części trasy, która połączyłaby Solinę i Zakopane. Nią moglibyśmy wspólnie podróżować przez najbardziej malownicze tereny Bieszczad i Beskidu Niskiego. Jej powstanie z pewnością przyśpieszyłoby budowę brakujących odcinków po stronie Małopolski – w Powiecie Gorlickim.

Aby wysłać uwagi możecie wykorzystać przygotowaną już propozycję przez działających na podkarpaciu rowerzystów albo napisać też coś od siebie. W przypadku gdy chcecie wykorzystać już przygotowaną propozycję, to uwagi na załączonym w linku formularzu (tu kliknij) należy wysłać na adres mailowy konsultacje@podkarpackie.pl uprzednio dopisując swoje dane kontaktowe.
Jeśli natomiast chcecie samodzielnie sformułować uwagi do projektu, to musicie wypełnić formularz on-line (<tu kliknij). W tym przypadku trzeba potwierdzić wysłanie formularza klikając link otrzymany na podany przez siebie adres mailowy.

Z góry dziękujemy za Waszą pomoc i zaangażowanie.

Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że Stowarzyszenie GorliceBike od samego początku jest mocno zaangażowane w działaniach na rzecz powstania Rowerstrady Solina -Zakopane. Wybudowanie jej  w znaczącym stopniu przyczyniło by się do rozwoju sieci tras rowerowych w południowo-wschodniej części Małopolski. Pozwoliło by to połączyć nasz rejon z istniejącą już siecią tras Velo. Połączenie zaś z siecią tras podkarpacia zwiększyło by potencjał turystyczny obu  województw oraz dało rowerzystom więcej możliwości wyboru trasy.

Close Menu