Gorlicki Klasyk Rowerowy – czyli wycieczka do Szymbarku

Gorlicki Klasyk Rowerowy – czyli wycieczka do Szymbarku

Przedstawiamy Wam doskonałą propozycję na niedzielny wyjazd dla początkujących, czyli wycieczkę ścieżką rowerową do Szymbarku.

My swoją wycieczkę rozpoczęliśmy od GCK w Gliniku. Od tego miejsca do “Przystanku Szymbark”, czyli do punktu końcowego pod Kasztelem w Szymbarku jest 9,4 km. W praktyce jest to płaska trasa lekko wznosząca się z kilkoma góreczkami, które są łatwe do pokonania nawet dla najmłodszych. Dzięki temu droga powrotna jest tym bardziej łatwiejsza i przyjemniejsza. Poniżej umieszczamy szczegółowy opis trasy:

START: ze ścieżki rowerowej przy GCK;
PRZEZ: ścieżką rowerową do ławy do parku > krajem oś. Krasińskiego > ścieżką rowerową od ul. Nadbrzeżnej;
STOP: Szymbark (Przystanek Szymbark);
TRUDNOŚĆ: łatwa;

OPIS: popularna rodzinna gorlicka trasa rowerowa. Po większości biegnie ścieżkami pieszo-rowerowymi. Nawierzchnia częściowo asfaltowa, częściowo żwir, częściowo plastikowa krata zasypana żwirem. Przy przedstawionym odcinku są umieszczone 4 punkty odpoczynkowe i 2 siłownie na wolnym powietrzu.
Punkty odpoczynkowe są przy: ławie do gorlickiego parku, ławie przez Ropę w Ropicy Polskiej na wysokości wodociągów, w Szymbarku na wysokości remizy, na końcu ścieżki pod Kasztelem w Szymbarku.
Siłownie są sytuowane koło ławy do gorlickiego parku i na końcu biegu ścieżki na “Przystanku Szymbark”.
Łączna wartość przewyższeń odcinka który tu przedstawiamy to 120 metrów, które na długości 9,4 km są praktycznie nieodczuwalne. Jeszcze lepiej jedzie się z powrotem, gdyż ścieżka biegnie delikatnie w dół i kręci się lżej. Gorąco polecamy trasę, szczególnie tym którzy swą przygodę z rowerem dopiero zaczynają lub też jeżdżą na nim bardzo rzadko, gdyż jest łatwa do pokonania.

Całkowity dystans: 9.46 km
Wysokość podjazdów: 186 m
Wysokość zjazdów: -155 m
Pobierz GPX

Close Menu