III Rajd Rowerowy “Do upadłego”

  • Ryszard Szarowicz
III Rajd Rowerowy “Do upadłego”

Niezmiernie miło nam Was zaprosić do wzięcia udziału w III Rajdzie Rowerowym “Do upadłego”.

Organizatorami wydarzenia są:

Startujemy 29 września z Gorlic, z placu obok Pływalni “Fala”. Rowerzyści będą mieli do wyboru 3 trasy prowadzące przez lasy będące pod opieką Nadleśnictwa Gorlice, położone w urokliwym zakątku Beskidu Niskiego:

  1. trasa MTB  – start godz. 9:00 /tylko dla zaawansowanych rowerzystów poruszających się wyłącznie na rowerach typu MTB, Cross-country, XC/ o długości około 45 km, przewyższeń około 1500 m, planowany czas przejazdu trasy około 5,5 – 6 h
  2. trasa trekkingowa – start godz. 9:00 /dla średnio zaawansowanych rowerzystów poruszających się na rowerach typu trekking, MTB, Cross-country, XC/ o długości około 42 km, przewyższeń około 1300 m, planowany czas przejazdu trasy około 5,5 – 6 h
  3. trasa szosowa – start godz. 12:00 /dla początkujących rowerzystów poruszających się na dowolnym rowerze/ o długości około 21 km, przewyższeń około 450 m, planowany czas przejazdu trasy około 2,5 – 3 h

Dodatkowo dla najmłodszych uczestników Rajdu została przygotowana trasa JUNIOR, której start odbędzie się o godz. 13:00 z Krzywej, o długości około 10 km i przewyższeniach rzędu 250 m. Przebiegać będzie częściowo drogami o nawierzchni asfaltowej i szutrowej, a na odcinku około 1 km szlakiem turystycznym.

Meta znajduje się w miejscu zwanym Krzywa – Wypał.

Rajd ma charakter turystycznego przejazdu, nie jest to wyścig rowerowy! Na każdej trasie będą osoby prowadzące grupę rowerzystów oraz ją zamykające. Po przebyciu części jej dystansu, grupa rowerzystów nią jadąca zostanie podzielona na dwie grupy: słabszą i mocniejszą, aby dostosować tempo poruszania się na trasie do możliwości jadących.

Koszt uczestnictwa w Rajdzie dla osób dorosłych wynosi 10 zł, a dla osób poniżej 18 roku życia 5 zł, płatne za pomocą przelewu do dnia 26 września 2018 roku na konto:

Bank PKO SA Gorlice, numer konta: 65 1240 5110 1111 0000 5206 8108

Odbiorca: Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Krzywa

W opisie przelewu należy wpisać: „Do upadłego; imię i nazwisko; trasa nr …” (w miejsce kropek podajemy nr wybranej trasy). Jeśli opłata jest wnoszona za więcej niż jedną osobę, prosimy o wpisanie danych wszystkich zgłaszanych osób. W przypadku gdy te wszystkie informacje nie będą się mieścić w tytule przelewu, prosimy o wysłanie do nas maila na adres kontakt@gorlicebike.pl z danymi uczestników i numerami tras oraz z podaniem nr konta z którego przelew został wysłany.
Przykładowo: “Do upadłego: Jan Rowerowy; trasa nr II”.

Rejestracji można dokonać za pomocą formularza internetowego, link na końcu artykułu, bądź też wysyłając za pomocą poczty internetowej pobranego i uzupełnionego formularza, dostępnego również na dole strony.
Osoby poniżej 18. roku życia muszą dostarczyć w dniu startu uzupełnioną i podpisaną zgodę przez opiekuna prawnego na udział osoby nieletniej w Rajdzie. Zgoda dostępna do pobrania u dołu strony.

Na mecie (Krzywa – Wypał) na każdego rowerzystę, który przejechał wybraną przez siebie trasę, będzie czekał pamiątkowy stylowy medal, upominek od Nadleśnictwa Gorlice oraz posiłek regeneracyjny w zależności od preferencji żywieniowych mięsny lub wegetariański.
W ramach projektu Leśnych Gospodarstw Węglowych (LGW), którego celem jest zwiększenie pochłaniania dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych przez lasy oraz z okazji uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zostanie posadzone przez uczestników wydarzenia symboliczne drzewo.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostaną zaproszeni do wspólnego biesiadowania i integracji przy ognisku przy dźwiękach gitary. Poniżej prezentujemy godzinowy program wydarzenia:

Program Rajdu:

godz. 9:00 start tras trekkingowej i MTB z Gorlic

godz. 12:00 start trasy szosowej z Gorlic

godz. 13:00 start trasy JUNIOR z Krzywej

godz. 14:30 – 15:00 przyjazd wszystkich tras na metę Rajdu

godz. 15:00 wręczenie uczestnikom pamiątkowych medali i posadzenie symbolicznego drzewa w ramach projektu LGW oraz z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

godz. 15:30 wspólne biwakowanie przy ognisku z gitarą

około godz. 17:30 dla chętnych zaawansowanych rowerzystów powrót trasą zjazdową przez las

Więcej szczegółów na temat Rajdu można znaleźć w Regulaminie udostępnionym w linku poniżej. Wszelkie nowe informacje na jego temat będą się pojawiać na stronie www.gorlicebike.pl oraz na facebokowym funpage www.facebook.com/GorliceBike/

Przydatne linki:

Regulamin III Rajdu Rowerowego “Do upadłego”

Internetowy formularz zgłoszeniowy do III Rajdu Rowerowego “Do upadłego”

Mailowy formularz zgłoszeniowy do III Rajdu Rowerowego “Do upadłego”

Zgoda rodzica/opiekuna prawnego na udział osoby nieletniej w Rajdzie

Close Menu