I Spontaniczny Zlot Rowerzystów GorliceBike

  • Ryszard Szarowicz
I Spontaniczny Zlot Rowerzystów GorliceBike

W odpowiedzi na wynik ankiety internetowej, która udostępniona była na facebookowym profilu GorliceBike, postanowiliśmy skoordynować wydarzenie pod nazwą I Spontaniczny Zlot Rowerzystów GorliceBike.

Na początek informujemy, że w przypadku opadów deszczu Zlot nie odbędzie się z uwagi na brak możliwości rozpalenia ogniska i upieczeniem kiełbasy, który to punkt ma być kluczowym momentem integracji podczas niego. W przypadku odwołania tego wydarzenia stosowna informacja pojawi się na naszej stronie do godz. 12:00 w dniu Zlotu. Ale nie martwcie się, nie odpuścimy tej inicjatywy, jedynie przeniesiemy na inny, dogodny termin. 🙂

Wszyscy Ci co chcą na miejsce Zlotu dojechać w sposób zorganizowany, spotykają się w Gorlicach na parkingu przed Halą Sportową OSiR w niedzielę 12 sierpnia br.

  • chętni do przejechania trasy MTB (tylko zaawansowani rowerzyści posiadające sprawne rowery górskie z szerokimi oponami!) – godz. 14:00
  • chętni do przejechania trasy Trekkingowej (nieprzejezdna dla tzw. kolarek) – godz. 15:00
  • chętni do przejechania trasy szosowej – rodzinnej – godz. 15:00 (godzina zmodyfikowana)

Opisy tras wraz z mapkami poniżej.

UWAGA!
Każdy kto chce dojechać na Zlot na własną rękę, samodzielnie przez siebie wyznaczoną trasą może to jak najbardziej uczynić. Spotkania na Polu Biwakowym wszystkich grup z poszczególnych tras jest planowane mniej więcej na godzinę 17:30.
Miejsce spotkania znajduje się tutaj:

Zasady Zlotu

Zlot jest wydarzeniem spontanicznym. Oznacza to, że każdy bierze w nim udział na własną odpowiedzialność i sam musi sobie we własnym zakresie zadbać o rower jak również o prowiant czy też picie. W związku z powyższym, każdy kto chce upiec sobie kiełbasę na ognisku na Polu Biwakowym musi ją z sobą zabrać, jak również chleb lub musztardę czy też ketchup. Warto wziąć z sobą też jakiś scyzoryk lub nóż, aby sobie móc ewentualnie naostrzyć kij czy naciąć kiełbasę. Mamy uzgodnione z Nadleśnictwem Gorlice, że kije i drewno na ognisko znajdziemy koło wiaty, więc o to nie musimy się martwić. Z rozpaleniem ognia powinniśmy sobie poradzić wspólnymi siłami.
Nie jest też zapewnione zaplecze serwisowo-techniczne dla rowerów. Dlatego przed wyjazdem proszę sprawdzić stan techniczny swego pojazdu, gdyż w razie awarii w większości przypadków będziecie musieli sobie poradzić sami.

Trasa 1 – MTB – “Błota i ciągłego podjazdu nie unikniesz”

Tą trasą poprowadzi Was kolega Michał. Jednak w przypadku sporych opadów deszcze przed Zlotem, przejazd tą trasą zostanie odwołany z uwagi na warunki jakie po takich opadach będą tam panować. Błoto jakie po deszczu tam powstanie praktycznie uniemożliwi nią przejazd. W razie odwołania tej trasy poinformujemy Was o tym do godz. 12:00 w dniu wyjazdu.

Kliknij tutaj jeśli chcesz poznać opis trasy oraz mapę przejazdu.

Trasa 2 – Trekkingowa – “Test hamulców na zjeździe z Przełęczy Owczarskiej”

Tą trasą poprowadzę Was ja (Rysiek). Czeka nas na tej trasie ostry zjazd z Przełęczy Owczarskiej, dlatego oba sprawnie działające hamulce są tu niezbędne.

Aktualizacja: Kliknij tutaj jeśli chcesz poznać opis trasy oraz mapę przejazdu.

Trasa 3 – Szosowa – “Drogą na Małastów na biwak”

Tą trasą poprowadzi Was Dominika. Trasa wiedzie wzdłuż drogi DW977. Liczne odpoczynki na trasie powinny umożliwić przejechanie jej nawet początkującym rowerzystą.

Aktualizacja: Kliknij tutaj jeśli chcesz poznać opis trasy oraz mapę przejazdu.

Aktualizacja: Pliki do pobrania: Regulamin I Spontanicznego Zlotu Rowerzystów GorliceBike

Proponowana trasa powrotu do Gorlic z 1 Spontanicznego Zlotu Rowerzystów GorliceBike (aktualizacja)

Przedstawiamy Wam trasę powrotną z Pola Biwakowego pod Magurą Małastowską, która jest proponowaną drogą powrotną ze Spontanicznego Zlotu Rowerzystów GorliceBike.

Całkowity dystans: 15.31 km
Wysokość podjazdów: 153 m
Wysokość zjazdów: -352 m
Pobierz GPX

W związku z tym, że po Zlocie będziemy wracać gdzieś koło godziny 19:00, to wyznaczyliśmy na powrót trasę najprostszą i najłatwiejszą. Praktycznie w całości jedziemy drogą DW977 aż do Parku Linowego w Siarach. Tam skręcamy w prawo w stronę ul. Kochanowskiego i poprzez ścieżkę rowerową nad Sękówką docieramy do Hali Sportowej OSiR w Gorlicach.

Do zobaczenia na Zlocie 😉

Close Menu