Ważne informacje startowe – IX Etnograficzny Rajd Rowerowy

Ważne informacje startowe – IX Etnograficzny Rajd Rowerowy

Już jutro, w niedzielę 20 września, odbędzie się IX Etnograficzny Rajd Rowerowy Śladami prof. Romana Reinfussa. W całe przedsięwzięcie zaangażuje się prawie 100 osób, a na wszystkich trasach wystartuje około 70 uczestników. Mamy dla Uczestników do przekazania kilka istotnych informacji związanych ze starem w Rajdzie.

Trasa MTB i Turystyczna

Obie trasy wystartują z Parku Etnograficzno-Edukacyjnego znajdującego się przy Skansenie Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa w Szymbarku. Poniżej mapka z pinezką zaznaczającą miejsce startu.

W tym miejscu o godz. 9:00 rozpocznie swą prace Biuro Rajdu przyjmując zgłoszenia obecności Uczestników tras MTB i Turystycznej i wydając im pakiety startowe. Uczestników prosimy o zabranie ze sobą:

  • wydrukowanego i wypełnionego oświadczenia o stanie zdrowia – kliknij aby pobrać – oświadczenie jest wymagane aby móc wejść na teren Skansenu Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku.
  • maseczki, komina lub innej części garderoby do zasłonięcia ust i nosa – potrzebne przy rozdaniu medali i nagród

Osobom, które do Szymbarku przyjadą samochodami proponujemy zaparkować je w poniżej wskazanym miejscu.

W zaznaczonym pinezką miejscu znajduje się plac częściowo wysypany szutrem, częściowo trawiasty. Można też parkować od znacznika w dół wzdłuż drogi. Nie polecam parkowania przy drodze głównej (krajowej) DK28 na parkingu nad kościołem. W niedzielę w związku odbywającymi się nabożeństwami parking ten jest mocno zastawiony, jest na nim duży ruch i rotacja samochodów.

Trasy MTB i Turystyczna startują o godzinie 10:00 do tego czasu pracuje Biuro Rajdu. Prosimy nie spóźnić się, aby nie pozostać na starcie Rajdu samemu.


Trasa Rekreacyjna – Rodzinna

Miejscem startu Trasy Rekreacyjnej jest parking przy ul. Nadbrzeżnej w Gorlicach. Poniżej na mapce pinezką jest zaznaczone miejsce zbiórki i startu.

W tym miejscu zbieramy się o godz. 14:45 i sprawdzamy obecność oraz wydajemy pakiety startowe. Uczestników prosimy o zabranie ze sobą:

  • wydrukowanego i wypełnionego oświadczenia o stanie zdrowia – kliknij aby pobrać. – oświadczenie jest wymagane aby móc wejść na teren Skansenu Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku.
  • maseczki, komina lub innej części garderoby do zasłonięcia ust i nosa – potrzebne przy rozdaniu medali i nagród

Osobom, które przyjadą samochodami mogą je zaparkować na parkingu będącym bezpośrednio przy miejscu startu. O godz. 15:00 Uczestnicy Trasy Rekreacyjnej rozpoczną swą podróż w kierunku mety Rajdu jadąc ścieżką rowerową Gorlice – Szymbark. Prosimy o punktualne przybycie na miejsce startu.


W Kalendarzu Wydarzeń w artykule ogłaszającym to wydarzenie znajdziecie więcej szczegółów na jego temat, takich jak między innymi harmonogram czy regulamin – kliknij tutaj, aby przejść do Wydarzenia IX Etnograficzny Rajd Rowerowy Śladami prof. Romana Reinfussa

Na Uczestników wszystkich tras będziemy oczekiwać na mecie pomiędzy godziną 15 a 16. O godz. 16 rozpocznie się piknik podczas którego Uczestnicy będą mogli się posilić oraz otrzymają pamiątkowe medale i nagrody.

Poniżej udostępniamy dwa materiały filmowe promujące nasze wydarzenie,

  • film nakręcony przez Patrona medialnego Gorlice.tv


Do zobaczenia na starcie Rajdu! 🙂

Close Menu