Pierwszy rajd sezonu 2019 – powitanie wiosny w Mielcu

Pierwszy rajd sezonu 2019 – powitanie wiosny w Mielcu

W dniu 7 kwietnia w składzie Staszek, Dominika, Rysiek, Piotrek i Michał uczestniczyliśmy w pierwszym rajdzie nowego sezonu rowerowego, a był to rajd “Na powitanie wiosny” w Mielcu. Na płycie rynku do startu ustawiło się prawie 100 uczestników, ale nie można się dziwić tak wysokiej frekwencji, gdyż jak udało nam się zauważyć, Mielec i ościenne miejscowości tętnią rowerowym życiem.

Trasa rajdu przebiegała w większości przez drogi asfaltowe, ale nie zabrakło też odcinków szutrowych i leśnych, gdzie mogliśmy obserwować budzącą się do życia przyrodę. Sam przejazd był spokojny i idealny na rozruszanie mięśni i rozpoczęcie nowego sezonu rowerowego. Na skrzyżowaniach dróg przewodnicy trasy zabezpieczali przejazd całej grupy, dzięki czemu tak zorganizowany rajd możemy zdecydowanie polecić całym rodzinom chcącym miło spędzić czas ze swoimi dziećmi.

Przed rozpoczęciem rajdu nie zabrakło gadżetów dla przybyłych uczestników, ufundowanych przez miejscowy sklep rowerowy. Rozeszły się one w błyskawicznym tempie 😀

Poniżej prezentujemy zarejestrowaną trasę przejazdu. Warto wspomnieć, iż trasy rowerowe z okolic Mielca można znaleźć w aplikacji Traseo. Przejazd na powitanie wiosny można odnaleć we wspomnianej aplikacji pod numerem 76953, aczkolwiek poniższy przejazd zarejestrowany przez GorliceBike jest już trochę zmodyfikowany.

Całkowity dystans: 57.07 km
Wysokość podjazdów: 136 m
Wysokość zjazdów: -136 m
Pobierz GPX

Przejechanie tej trasy w mocno rekreacyjnym tempie, z przystankami, zajęło nam około 4 godzin. Średnia prędkość to niewiele powyżej 15km/h co przy płaskim terenie sprawiało, że każdy, nawet początkujący amator rowerowych wycieczek, mógł ją spokojnie pokonać. Taka forma w połączeniu z wysokim poziomem organizacji, ma niebagatelny wpływ na to, iż tego typu rajdy cieszą się w Mielcu wysoką frekwencją i popularnością.

Oprócz mieszkańców Mielca i okolic oraz Teamu GorliceBike, w rajdzie uczestniczyła również spora grupa rowerzystów ze Staszowa. Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z wydarzenia.

Podczas tego rajdu nakręciliśmy również materiał filmowy, który poniżej chcielibyśmy Wam zaprezentować. Życzymy miłego oglądania.

Serdecznie dziękujemy kolegom rowerzystom z Mielca za mile spędzoną niedzielę na rowerze i zapraszamy na rewizytę do Gorlic i przygodę z naszymi górkami na trasie. 😀

Close Menu