Gmina Sękowa nie lubi rowerzystów?

Gmina Sękowa nie lubi rowerzystów?

Dziś zszokowało nas jedno zdarzenie, którym postanowiliśmy się z Wami podzielić. Podczas drogi powrotnej z niedzielnego wypadu w Beskid Niski zjechaliśmy na chwilę na stadion w Sękowej gdzie odbywały się Gminne Dożynki. Chcieliśmy chwilkę odpocząć i jednocześnie zobaczyć co się dzieje. Gdy podjechaliśmy do wejścia podeszła do nas Pani reprezentująca Organizatora i grzecznie poprosiła abyśmy zeszli z rowerów wchodząc na teren. Zastosowaliśmy się do jej prośby w pełni rozumiejąc jej zasadność.

Zeszliśmy z rowerów i prowadząc je stanęliśmy w czwórkę niedaleko wejścia, na uboczu, kawałek od budynku stojącego przy stadionie. Jakież było nasze zdziwienie, gdy nagle podszedł do nas ochroniarz i zdecydowanie kazał nam natychmiast opuścić teren z rowerami. Zapytany o powód w sposób arogancki i prowokujący odpowiedział, że “rowerzyści stanowią zagrożenie na imprezie masowej” i odwołał się do regulaminu wskazując palcem jakąś kartkę przybitą do płotu kawałek dalej.

Sytuacja była o tyle nie zrozumiała, że na samej imprezie było już stosunkowo niewiele osób. Większość stała pod sceną, ponad 50 metrów dalej, a pozostali okupowali stoliki przy strefie gastronomicznej oddalonej prawie 100 metrów od nas.

Zbulwersowany takim traktowaniem, wszedłem do budynku, w którym znajdowali się Organizatorzy wydarzenia, by złożyć skargę na takie traktowanie. W odpowiedzi usłyszałem, że “zaraz zapytamy Panią Kierownik GOK czy możecie pozostać”. My jednak podziękowaliśmy za fatygę i postanowiliśmy opuścić to miejsce po tak “gościnnym” powitaniu. Na pożegnanie zobaczyliśmy szyderczy uśmieszek wcześniej wspomnianego ochroniarza, który dumnie paradował z napisem “VIP PATROL”. Widać, wielką satysfakcję przynosi mu takie postępowanie i swoją wielką małość mierzy czynieniem złośliwości w stosunku do innych ludzi. Wszak łatwiej jest usunąć z imprezy czterech rowerzystów niż jednego dobrze zbudowanego dżentelmena poruszającego się chwiejnym krokiem po placu, a tych tam było całkiem sporo.

A co Wy myślicie o tym wszystkim? Zapraszam do dzielenia się swoimi opiniami w komentarzach.

Close Menu