“Do upadłego” po Beskidzie Niskim – zapowiedź

“Do upadłego” po Beskidzie Niskim – zapowiedź

Od jakiegoś czasu wraz z kolegami ze Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Krzywa przemierzamy leśne drogi, szlaki i ścieżki, aby wyznaczyć trasy planowanego na 29 września Rowerowego Rajdu “Do upadłego” prowadzącego przez lasy będące pod opieką Nadleśnictwa Gorlice.

Mimo, że nazwa “Do upadłego”  brzmi groźnie, każdy rowerzysta będzie mógł wybrać taką trasę, która będzie dla niego odpowiednia pod względem poziomu jej trudności. Do wyboru będzie trasa MTB, Trekkingowa i Szosowa prowadzące z Gorlic oraz krótka trasa dla dzieci, wyznaczona w okolicach finiszu Rajdu. Tam na uczestników będzie czekało sporo atrakcji i dobra zabawa.

Rajd odbędzie się dzięki wsparciu Nadleśnictwa Gorlice, które od lat promuje na swych terenach wszelkie formy turystyki. Poprzez lasy będące pod jego opieką biegnie mnóstwo szlaków pieszych, dróg po których mogą się bezpiecznie poruszać rowerzyści, szlaków konnych oraz tras dla narciarzy biegowych. Wędrując nimi możemy dotrzeć do wielu urokliwych miejsc, napawać się przepięknymi widokami i napotkać ślady burzliwej historii tego regionu: cmentarze z I Wojny Światowej lub pozostałości po opuszczonych wsiach, które zostały wyludnione podczas Akcji Wisła, przeprowadzonej przez ówczesne totalitarne władze.

Śledźcie aktualności na naszej stronie. Już niedługo pojawi się więcej informacji na temat Rajdu. Mamy nadzieję, że przy tej okazji dane nam będzie się wspólnie spotkać i pojeździć na rowerze. 🙂

Close Menu