Rajd rowerowy w ramach Gorlickiego Mobility Week

Rajd rowerowy w ramach Gorlickiego Mobility Week

  • 17:00
  • Gorlice, Rynek
21.09 2018

 

UWAGA – ZMIANA GODZINY!  Startujemy o godzinie 17.30 z płyty gorlickiego Rynku

Niezmiernie miło jest nam zaprosić Was na kolejne rowerowe wydarzenie organizowane w naszym mieście – na rajd rowerowy, który się odbędzie w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. GorliceBike zostało jednym z partnerów tegorocznej edycji, która jest organizowana przez Miasto Gorlice.

Rajd odbędzie się w piątek, 21 września br., i wystartuje z płyty gorlickiego Rynku o godz. 17 (aktualizacja 17.30). Serdecznie zapraszamy na tą godzinę wszystkich rowerzystów, od najmłodszych do najstarszych! Pokażmy jak jest nas dużo, pokażmy że jesteśmy aktywni, mówmy o naszych potrzebach i oczekiwaniach. Domagajmy się odpowiedniego traktowania nas na drodze, czyli wyprzedzania przez inne pojazdy przy zachowaniu odpowiedniej odległości od rowerzysty (1,5 metra), nie zajeżdżania drogi rowerzystom przy skręcaniu w prawo czy też o nie wymuszaniu na nas pierwszeństwa przejazdu. Mówmy o konieczności tworzenia w naszym mieście odpowiedniej infrastruktury rowerowej, ścieżek rowerowych, ciągów pieszo rowerowych, przejazdów rowerowych przez ulice czy też stojaków na rowery.
Niech w naszym imieniu przemówią w ten dzień dzwonki rowerowe, którymi przypomnimy o tych wszystkich wspomnianych wyżej sprawach, wszystkim tym co mogą coś w tej kwestii zmienić – od kierowców innych pojazdów, po osoby decyzyjne w tych kwestiach w mieście i powiecie gorlickim.

Rajd będzie miał charakter przejazdu ulicami miasta, przez część jego osiedli oraz park, w eskorcie Policji i Straży Miejskiej. Rowerzyści będą mieli do pokonania dystans o długości około 7 km w tempie dostosowanym do wszystkich uczestników przejazdu, czyli typowo spacerowym. Dla wszystkich uczestników przewidziane są gadżety i kupony rabatowe do takich miejsc jak siłownie: G7, Fabryka Sportu i Olimp oraz lokali: Gęsia Skórka, U Połki i Allana, Del Piero, Karuzela Cafe, Toskania Cafe, Darkpub i Kino Kolory.

W Gorlicach Mobility Week jest organizowany już drugi raz, z inicjatywy Ekodoradcy, przy wsparciu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku, za pośrednictwem Miast Progresywnych. Wydarzenie ma na celu zwiększanie świadomości ekologicznej. Tym razem pod względem transportu. Tegoroczne hasło akcji to “mix and move” czyli “przesiadaj się i jedź”!

Oprócz rajdu rowerzystów w ramach Tygodnia Mobilności od 16 września trwa akcja krwiodawstwa. Krew można oddać w Terenowym Oddziale RCKiK ul. Węgierska 21, Gorlice tel. 183526816, ot812@rckik.krakow.pl, godziny rejestracji: 07:00 – 12:00. Dodatkowo 21 i 22 września to dni bez samochodu – z tej okazji wszystkie przejazdy autobusami MZK będą zupełnie za darmo!

Udostepnij

Szczegóły wydarzenia

Data: 21.09.2018

Cena: wstęp wolny

Organizator: Miasto Gorlice

Dane kontaktowe

Gorlice, Rynek

brak danych

brak danych

Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota
Niedziela
30
31
1
2
3
4
5
Bieżąca data
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3